Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Tarkan'la Senfonik İstanbul Şarkıları...

Bir 2/2/2009, 12:49

İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü; pop sanatçısı Tarkan’a, Amsterdam Senfoni Orkestrası’nın eşlik edeceği dev bir projede yer alıyor.


İstanbul 2010 yılında Avrupa’nın Kültür Başkentliğini yapmaya hazırlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de, dünya kültür ve sanat vitrininde görücüye çıkmaya hazırlanan İstanbul’a, 1 dev projeyle daha destek veriyor.

Tarkan’la Senfonik İstanbul Şarkıları;

Müziğin dönüştürücü ve birleştirici gücünden yola çıkarak, İBB Kültür Müdürlüğü destekli hazırlanan ve 2010 Kültür Ajansına sunulan proje; Amsterdam Senfoni Orkestrası eşliğinde verilecek iki adet konseri kapsıyor.

Planlanan Proje Aşamaları:
• Mart – Haziran 2009 tarihleri arasında hazırlık dönemi,
• Temmuz 2009 tarihinde 1 gala (Lütfi Kırdar), 1 gösterim (Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu) aşamalarından oluşmak üzere planlandı.

İBB Kültür Müdürlüğü’nün İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansına sunduğu diğer projelerden bazıları:

Boğaziçi Belgesel Filmi;
Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanacak “Boğaziçi Belgesel Filmi”; dünyada iki kıta arasında benzersiz ve eşsiz bir konuma sahip olan Boğaziçi’nin ilkçağlardan beri kesintisiz şekilde süregelen tarihini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla İBB Kültür Müdürlüğü destekli hazırlanarak 2010 İstanbul Avrupa Kültür Ajansına sunuldu.

Çınar Gölgesinde;
Folklorik dans gösterimi türünde olan “ Çınar Gölgesinde” projesi, İBB Kültür Müdürlüğü bünyesinde projelendirilerek, 2010 Kültür Ajansına sunuldu. Proje; kültürümüzün kaynaştırıcı öğeleri olan sema, semah, mersiye, mehteran, fetih ve barış ve folklorik sentez gibi kültürel donelerimizin folklorik dans formatında betimlenmesinden oluşuyor.

Bilgi için;
Ali Ercan KILIÇ
Bedriye ALTINYOL
0212 380 22 12 -15 / 128


ibb.gov.tr
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz