Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Tarkan:Barış dururken,neden savaşıyoruz?

Bir 4/2/2009, 20:15


2009`un barış yılı olmasını temenni eden megastar Filistin`de yaşananlara üzülüyorum. Kimse kimseyi öldürmesin.. Barış dururken neden savaşıyoruz....

İSTANBUL- Pop müziğin ünlü ismi Tarkan 2009 yılı yazında yeni albüm çıkartacağını belirtirek yeni yılda yeni projelerinin olduğu belirtti. Tarkan, 2009 benim için bol şarkılı güzel bir sene olacak dedi. Yeni albümü için stüdyoya kapanacağını söyleyen Tarkan, Sezen Aksu`nun da parçalarını okumak istiyorum. Çünkü çok özledim onun şarkılarını diye konuştu.
Türkiye için krizden çıkıp bol kazançlı ferah günler dileyen ünlü şarkıcı, Post Gazetesi İsviçre Haber Sorumlusu Cemil Baysal aracılığıyla, 2009 yılı için İsviçre`de yaşayan vatandaşlara 2009 yılının tüm dünya ya barış getirmesini ve insanlığa sevgiyle ışık tutmasını diliyorum. Herkese sağlıklı mutlu bir yıl diliyorum dedi. Filistin`e yönelik saldırılar için Tarkan, Günlerdir gazete ve ekranlardan takip ediyoruz. Ben her zaman barıştan yanayım. Mesajlarım da bu doğrtultu da oldu. Bu nedenle oradaki gelişmelere çok üzülüyorum. Bunca insan çocuk sivil halk ölüyor. `Ben özellikle o bölgede barış diliyorum. Bu amansız kavgalar, savaşlar artık bitsin. İnsanlar, çocuklar ölmesin şeklinde konuştu.

1991 yılından bu yana yaptığı müzikle yurtiçi ve yurtdışında bir çok başarı elde eden, 17 milyona yakın plak, kaset, CD ve şarkı satmış olan Tarkan Tevetoğlu, İsviçre`nin lokal radyolarında bile şarkıları günde birkaç defa çalan belki de tek Türk sanatçısı.
Uzun zaman sonra sessizliği bozarak geçtiğiz yıl çıkardığı albümüyle Vay anam vay, dilli düdük, hop hop, dedikodu, İstanbul ağlıyor, bam teli, çat kapı, pare pare, metamorfoz çok konuşuldu.
Dünya çapında en fazla hayranı ve tanıyanı olan tek Türk sanatcı olduğu tahmin edilen Tarkan 17 Ekim 1972 tarihinde Almanya`nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Alzey kasabasında doğdu. 6 çocuklu ailenin 5. çocuğu.

Kıl Oldum ile çıkış yapmıştı
Almanyada bir süre yaşadıktan sonra ailesiyle Türkiye`ye dönen Tarkan, liseyi Karamürsel Lisesinde bitirdikten sonra müzik eğitimini Karamürsel Musiki Cemiyeti ve ardından da Üsküdar Musiki Cemiyeti`nde aldı. Tarkan, yakın arkadaşı Alpay Aydın`la albüm yapmaya karar verdikten kısa süre sonra İstanbul Plak sahibi ve prodüktör Mehmet Söğütoğlu ile tanıştı. İstanbul Plak ile imzaladığı anlaşma sonucunda, Tarkan`ın ilk albümü Yine Sensiz, 1992`nin sonunda Türkiye`de piyasaya sürüldü. Bu albümün çıkış şarkısı olan Kıl Oldum Abi çok kısa sürede dinleyenlerin ilgisini çekerek popüler mekanlarda çalınmaya başladı.

Kültürel ihraç ürünü
2001 yılında ABD`nin en etkin gazetelerinden Washington Post`ta çıkan geniş bir değerlendirmede, Boğaz`ın Prensi Tarkan`ın, Türkiye`nin kültürel ihraç ürünü olduğu ifade edildi. Washington Post, sanatçının dünyanın bir çok ülkesinde listelerde yer aldığını ve 2002 başında bir İngilizce albüm çıkarıp, ardından ABD Turnesi`ne çıkacağını kaydetmişti.

Tarkan son olarak Ekim 2008`de Doğa Derneği ile yaptığı anlaşma sonucu Orhan Gencebay`la beraber kaydettiği Uyan adlı şarkıyı sevenleriyle buluşturdu.

Sırada 3 çalışması var
Tarkan`ın şu an çıkarması beklenen 3 çalışma bulunuyor:
Bunlardan biri, Come Closer`ın tüm dünyada çıkması için hazırlanan hali. Çalışmaların tamamlandığı söyleniyor. Bu yeni düzenlemede daha da batılı bir müzik olacağı, bazı şarkıların yeni şarkılarla değiştirileceği ve bir çok yabancı şarkıcıyla düetlerin bulunacağı biliniyor.
Bunun dışında Tarkan`ın kendi adını taşıyan günlük giyim ürünleri tasarladığı, bunları da kısa zamanda satışa süreceği alınan duyumlar arasında.(Cemil Baysal-postgazetesi.com)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz