Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Muammer Cindilli:Tarkan'ın Birçok Şarkısını Beğeniyorum!

Bir 12/2/2009, 03:57

Cindilli, iş hayatından, Ticaret ve Sanayi Odası yöneticiliğine kadar birçok konuda hem tecrübelerini aktardı, hem de kursiyerlerin sorularını cevaplandırdı.
Ticaret ve Sanayi Odaları’nın yapısı, işlevi konusunda bilgiler veren Cindilli, bu ay sonuna doğru yapılacak seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 21 Şubat’ta yapılacak olan seçimlerde, 31 meslek grubunda 75 meclis üyesinin seçileceğini ve en yaşlı meclis üyesinin başkanlığında toplanacak meclisin de, hem yönetim kurulunu belirleyeceğini, hem de görev bölümü yapacağını belirten Cindilli, seçim sürecinin seviyeli bir şekilde yürüdüğünü dile getirdi.
İŞADAMLARI İTİBAR BIRAKMA KAYGISI TAŞIMALI
Erzurum ekonomisiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Cindilli, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Beş şehir” isimli eserinde, Erzurum’la ilgili önemli tespitlerde bulunduğunu anlattı. Erzurum ekonomisinin itici gücünün hayvancılık olduğunu hatırlatan Cindilli, 1984 yılında Türkiye ihracatının yüzde 10’unun Erzurum’dan gerçekleştirildiği ve o dönemde hayvancılığın şehirde zirve düzeyde olduğunu kaydetti.
ŞAHSİYET, PARADAN DAHA ÖNEMLİDİR
Bölgeler arası gelişmişlik farkının ortadan kaldırılmasının şart olduğunu vurgulayan Cindilli, işadamlarının, miras olarak servet bırakmak değil, itibar bırakma kaygısı taşımaları gerektiğini ifade etti. Çok çalışmayla zengin olunamayacağını, ancak iyi bir insan olunabileceğini kaydeden Cindilli, önemli olmak için değil, değerli olmak için çaba gösterilmesi gerektiği görüşünü savundu. Cindilli, konuşmasının son bölümünde ise kursiyerlere insan ilişkileriyle ilgili tavsiyelerde bulundu.
İŞİN ÖZÜ, BAŞKANI OLMA KENDİN OL
Cindilli, Tarkan’ın bir şarkısını çok beğendiğini de ifade ederek, “İşin özü, başkası olma kendin ol” ifadesini kullandı.
ETSO Başkanı Cindilli, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından açılan mesleki eğitim kursunun, Erzurum’daki basın sektörüne taze kan pompalayacak nitelikte olduğuna vurgu yaparak, ‘Ekonomi Muhabirliği’ dersine konuk olarak çağrılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Cindilli, DAGC’yi bu çalışmasından dolayı da tebrik etti.(erzurumgazetesi.com.tr)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz