Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Shaft Blues & Jazz Club 2-8 Mart

Bir 2/3/2009, 21:13

4 Mart Çarşamba / Saat: 22:00 / PİLLİ BEBEK
Pilli Bebek 1993'de Ankara'da kuruldu. 1990' ların sonlarına yaklaşıldığında, ortaya çıkan şarkılarını bir albümde toplamaya karar vererek stüdyo çalışmalarına başladı. Grubun ilk albümü "Uyandırmadan" Turgut Berkes yönetiminde 1998-1999 yıllarında kaydedildi. Bir yandan sahne ve konser programları devam ederken, öte yandan ilk albümünde yayımlanması Pilli Bebek dinleyicilerinin sayısının artmasını sağladı. Grup, son albümü "Olsun " la, yeni bir rock anlayışını benimsiyor ve Türkiye'nin henüz oluşmakta olan müziğine, gelecekte de değerlendirilebilir müzikal açılımlarını, özenli bir Türkçeyle sunuyor. Giriş ücreti: 10TL

Saat: 01:00 / RÜYA
Kısa süre önce söz ve müziği Selami Şahin'e ait, daha önce Tanju Okan'ın sesiyle akıllarda yer etmiş olan "Dostlarım İçkim Sigaram" adlı cover'a çektikleri klip ile listelerde üst sıralara çıkmayı başaran RÜYA, "Masal Kitabı" adlı ilk albümünü İMM etiketiyle yayımlıyor.

5 Mart Perşembe / Saat: 23:30 /GÜR AKAD BAND /Hard Rock & Blues
Gür AKAD ilk kurduğu grup olan KLİPS ile 1986 yılında Eurovision Türkiye elemelerini kazanarak yurtdışında Türkiye'yi temsil etti. 1990 da da ikinci kez Roma'da Türkiye'yi temsil etti. Uzun yıllardır müzikle içice olan Gür AKAD, bu süre içinde Barış MANÇO, Sezen AKSU, İlhan İREM, Ajda PEKKAN, Erkin KORAY, Tarkan, Egoist, Grup Destan, Sibel TÜZÜN, Çelik, Melih KİBAR, Zerrin ÖZER, Özlem TEKİN, Sertab ERENER, Sevingül BAHADIR ve daha bir çok sanatçıya vokal yapıp gitar çaldı. Giriş ücreti: Yok. 6 Mart Cuma / Saat: 22:30 / BLUESAINT / Blues Bluesaint 1998 yilinda Güray Oskay ve Kerem Köseoglu tarafindan kuruldu. Ali Polat ve Emre Büyükkalfa`nın katılımıyla çekirdek kadrosunu tamamlayan Bluesaint 1999 yilindan beri canlı performanslarini sürdürmekte. Sırasıyla Mehmet Ozman, Serkan Çiftçi, Özgür Sengül ve Güven Ilter`i kadrosuna katan grup, çesitli zamanlarda konuk müzisyenlerle de çalisti. Bluesaint 99`dan bu güne çesitli kulüplerde düzenli olarak çıkarken, bir çok konser ve etkinlikte hatta bir de televizyon programında yer aldı. Popüler kültür içerisinde kendine çok az yer bulabilen bir müzik tarzi olan blues`a kelimenin tam anlamiyla gönül veren grubun rock n`roll ve swinglerle süslü repertuvarı, aslen 1920`lerin delta köklerinden 80`lerin modern yorumlarina uzanan geniş bir blues yelpazesinden olusuyor.

Saat: 01:30 / MELİ / Pop Rock
Meli TÜRKYILMAZ(Vokal), Adil TURANLI(Gitar), Başat KARAKAŞ(Bas), Güven ARAZ (Klavye), Güven ŞANCI (Davul)
Giriş ücreti: 15 TL (1 yerli içki dahil)
Öğrenci giriş ücreti: 10 TL (1 yerli içki dahil)

7 Mart Cumartesi / Saat: 22:30 / ROKA
ROKA: Vokal: Özge Yüksel, Gitar: Efe Ekşioğlu, Bas : Özkan Kaya, Davul: Erhan Ergünt 01:30 / ACİL SERVİS / Rock & Pop Rock & Funk
1992 yılında kurulan grup, sevilen rock parçalarından oluşturdukları repertuarları ile aynı yıl Beyoğlu Cafe Guitar'da sahne almaya başladı. Genişleyen dinleyici kitlesi ile bir çok mekanda sahneye çıkan Acil Servis, 1997 yılında ilk albümleri "Küçük Adam" ile daha geniş bir kitle ile buluşma şansı buldu. Albümünm ilk single'ı "Bebek" ile kısa sürede tanınan grup, ardından konser ve turnelerle İstanbul'un dışında da sesini duyurdu.
ACİL SERVİS: Ertan KIZILTAN(Vokal), Orhan YOLSAL(Gitar, geri vokal), Çetin GÜNEY(Bas, geri vokal), Emre KARABULUT(Gitar) Soner DOĞANCA(Davul)
Giriş ücreti: 15 TL (1 yerli içki dahil)
Öğrenci giriş ücreti: 10 TL (1 yerli içki dahil)

8 Mart Pazar / Saat:22:30 / ALİ ALTAY
60'lardan günümüze Türkçe Rock
"Mecburiyet Caddesi" albümü 2008 yılında raflarda yerini alan Ali ALTAY, programında kendi bestelerinin yanı sıra 60'lı yıllardan günümüze kadar bestelenmiş Türkçe Rock şarkılarından da örnekler sunuyor. Giriş ücreti: Yok.

Tarih : 4-8 Mart 2009
Yer : Shaft Blues&Jazz Club
Adres : Serasker cad. Osmancık sk. No 13
Kadıköy İstanbul
Tel : 0 216 449 05 90 / 330 75 80

bigglook.com
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz