Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Murat Boz:Tarkan'dan aldığım en güzel tecrübe budur. Hep pozitif bakmak.

Bir 4/3/2009, 06:50

Yeni albümü 'Şans'la hayranlarının karşısına çıkan Murat Boz, "İddia ediyorum, bu işin gereklerinden biridir cesaret. Benim sınırlarım yoktur. Sırt dekoltesi bile giyebilirim!" diyor

GENÇ kızlar ona hayran... Her albümde farklı tarzlar deniyor. Son albümünün adı "Şans" olsa da, "Benim için bir tesadüf değil, çalışarak şansını yaratman gerekiyor" diyor. Bu albümde, söz ve müziğini kendisinin yaptığı 4 şarkıya da yer vermiş. Daha önce deri etekle sahneye çıkıp cesaretini sergileyen Murat Boz, "Ben iddia ediyorum, bu işin gereklerinden biridir cesaret. Fiziğim müsait olduğu için giyerim" diye konuşuyor.


AYNI zamanda sevgilisi olan imaj danışmanı Eliz Sakuçoğlu, ona deri giydire-memekten yakınıyor. Yeni albümünde deri ceketle kamera karşısına geçen Boz, "Benim sınırlarım yoktur. Sırt dekoltesi bile giyebilirim" diyor ama deri giymemesinin nedeni ilginç: "Polis akademisini izlerken deri ceketler giyen garip adamlar vardı, oradan bende kalan bir durum oluştu. Deri pantolon giymeyi sevmiyorum."Sevgilimle çalışınca kazıklanmıyorum

İmaj danışmanı Eliz Sakuçoğlu ile bir buçuk yıllık beraberliği olduğunu söyleyen Murat Boz, "Aynı camiadan olduğumuz için birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Çıkar ilişkimiz yok" diyor


Her albümde farklı tarzları deneyen, cesareti bu albümde de üstüne giyen, genç kızların hayran olduğu şarkıcı Murat Boz, son albümü "Şans"la şansını arıyor. Boz, bu albümde Mustafa Ceceli gibi ünlü isimlerle çalıştı. Ayrıca, hayranlarına sürpriz yaparak ilk defa bu albümde söz ve müziğini kendisinin yaptığı 4 şarkıya yer verdi. Murat Boz'la yeni albümü "Şans"ı ve hayattaki diğer değerlerini, renkli dünyanın çelişkilerini, özlemlerini konuştuk.


Yeni albümünüz "Şans" çıktı, kimler "Şans"ınıza katkıda bulundu?
Soner Kabadayı'dan 4 tane şarkı var. İlk defa bu albümde sözü müziği bana ait olan 4 şarkıya şarkıya yer verdik. Ahmet Çelenk, Mustafa Ceceli, Ersay Üner, Soner Kabadayı, Suat Aydoğan, Mert Ali İçelli, Fettah Can, Sinan Ceceli gibi önemli isimlerle çalıştım.

Sizce hayatta şansa yer var mı?
Kendi şansını kendin yaratman gerekiyor. Ama şans geniş bir kavram. Benim için bir tesadüf değil. Çalışarak şansını yaratman gerekiyor.

Peki sahneye yakışır olmanın şansınızı artırdığını düşünüyor musunuz?
Star ışığı önemli, ama azim de çok önemli. Hayatta imkânsız diye bir şey yok! Özgüven önemli. Yakışıklı olmadığını düşündüğümüz birçok insan, dünya müzik tarihine imza atmıştır.

Murat Dalkılıç'ın da klibinde rol alarak ona destek oldunuz... Aynı kulvarda koştuğunuz isimlerle dayanışma içinde olmanız pek alışılan bir durum değil...
Mesela bu çok eleştirildi. "Erkek popçunun klibinde nasıl oynarsın, sen starsın nasıl böyle bir şey yaparsın?" diye... Bu piyasada birbirini çekemeyenler var, ama bizim jenerasyonda fazla yok. Belki de Avrupa müziğini takip etmemizden ve özgüvenimizin yüksekliğindendir. Yabancı yaptığı zaman alkışlıyoruz, Türk yaptığı zaman aşağıya çekiyoruz. Potansiyeli çok yüksek bir genç nesiliz, kendi değerlerimizin farkına varmalıyız.

Ya boynuz kulağı geçerse diye düşündüğünüz oldu mu?
Bu iş savaş değil. Bizim arkadaşlığımızı nasıl etkiler ki... İnsanlar kalplerini negatif duygulardan arındırsınlar.

Bu klipte oynayarak "Bizde tartışma olmaz" cevabını mı vermiş oldunuz?
Klipte oynadım diye star mı değilim? Bana Tarkan da şarkı verdi. Tarkan'dan aldığım en güzel tecrübe budur. Hep pozitif bakmak.

Deniz Seki'nin yaşadıklarının ardından yeniden "sanatçı topluma örnek olmalıdır" tartışmaları alevlendi. Sizin bu konuda görüşünüz nedir ?
Kendimden yola çıkarsam, örnek olmalı konusunda soru işaretlerim var. Çünkü örnek olma uğruna kendinizi kısıtlayabilirsiniz. Kendi kişiliğimden ödün verirsem kendim olamam. Bir sanatçı hata yaptığında, onu insan olarak değerlendirin, sanatından ayrı tutun! Durum, Deniz Seki'nin müziğiyle ilgili değildir. Eleştiri yapanlar, kendilerine baksın, herkesin hatası olabilir.

İmaj danışmanınız Eliz Sakuçoğlu, aynı zamanda kız arkadaşınız bu albümde neler yaptı size?
Bu albümde saçımı kısalttım, daha spor bir model yaptık. 1970'lerin sonu, 1980'lerin havası var.

Eliz Hanım bir röportajda size deri giydirememekten yakınıyordu. Bu albümde isteği gerçekleşti mi?
Sadece deri çeket giyebildim. Benim sınırlarım yoktur. Sırt dekoltesi bile giyebilirim! Deride şöyle bir durum var. Polis akademisini izlerken deri ceketler giyen garip adamlar vardı, oradan bende kalan bir durum oluştu. Deri pantolon giymeyi sevmiyorum.

Ama deri bir etekle sahneye çıkıp cesaretinizi sergilediniz...
Ben iddia ediyorum, bu işin gereklerinden biridir cesaret. Fiziğim müsait olduğum için giyerim. Şov dünyasında yakıştığını düşünüyorum.

Özel hayatınızda hayran kaybına uğramamak için stratejiler uygulamıyorsunuz...
Daha sonradan öğrenilseydi, samimiyetim sorgulanmaz mı? Eliz'le 1.5 senelik beraberliğimiz var. Saklamanız zaten çok güç. Enteresan bir durum var. Hayranlarım Eliz'i benden çok seviyor.

En büyük destekçim annem ve Eliz
İş ve aşk ilişkisini bir arada dengelemek zor oluyor mu?
Birbirlerine zarar vereceğini hissetseydik, iş ilişkisini bitirecektik. Aynı camiadan olmamızdan dolayı birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Çıkar ilişkimiz yok. Büyük bir avantaj beraber çalışmak, bir kere kazıklanmıyorum!

Başarılarınızı da birlikte sahipleniyor musunuz?
Kadınlar erkeklerden daha önemli varlıklar. Başarılı bir erkeğin tek başına "Başarılıyım" demesi, onun aptal olduğu anlamına gelir. Ben de başarılıyım ve arkamda da en büyük destekçimin annem ve Eliz olduğunu düşünüyorum.

Otobüse binmeyi özledim
Peki ünlü olduğunuz için yapamadığınız şeyler var mı? Nelere özlem duyuyorsunuz?
Otobüsleri severim, bir tek onları kullanamıyorum. Bu yanlış anlaşılmasın, star oldum binmem değil, ulaşımın ehemmiyeti açısından! Bazen öyle bakakalı-yorum keşke binebilseydim diye.

Sırp bir grup olan Funky-G Uçurum single'daki parçaları kullanmışlar bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Ağır konuşmak istemiyorum, ama yazılı bir görüşme aşamasındayız. Benim yazdığım "Ötme Bülbül" ve "Uçurum" şarkısının Sırpçasını yapmışlar ve izin almadan kullanmışlar.(mgdmagazin.com)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz