Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Fahir Atakoğlu:"Ya ne muhteşem bir şarkıcı şu Tarkan."

Bir 2/8/2008, 15:32
Müzisyen Fahir Atakoğlu, unutulmayan bestelerin sahibi. Dillere dolanan şarkıları dışında Sarı Zeybek, Demir Kırat gibi belgesellere yaptığı müziklerle de adını tüm Türkiye duydu. Müzik kariyerinde 25’inci yılını bir albümle kutluyor. Hafızasında ve kalbinde iz bırakmış parçaları, büyük sanatçılarla birlikte çalıştı, Türkiye’de yayınlıyor.

Albümde daha önce yaptığı bestelerin yeniden yorumlanmış ve düzenlenmiş halleri var. Tarkan, Nilüfer, Sezen Aksu, Levent Yüksel ve Sertab Erener gibi eski dostlarıyla bir araya geldi.

Örneğin Levent Yüksel’in daha önce albümünde söylediği Atakoğlu bestesi olan İstanbul’u bu sefer Sertab Erener söylüyor. Sertab’ın Lal albümündeki Lal parçasını ise Sezen Aksu söylüyor. Atakoğlu’na göre her parça şu anda en az ilk halleri kadar güzel. Özellikle Lal’in sözleri Aksu’nun elinden çıktığı için daha da muhteşem.

Tarkan’ın söylediği Alaturka isimli parça ise şarkının kaydında bir fasıl grubuyla çalışan Atakoğlu’nun favori parçalarından biri. Zaten devamlı aynı cümleyi tekrarlıyor: "Ya ne muhteşem bir şarkıcı şu Tarkan."

Fahir Atakoğlu için bu best of niteliği taşıyan bir albüm değil. 25 yılın en iyilerini bir araya getirse 2 cd’lik bir albüm ortaya çıkabilirdi belki ama Atakoğlu, baştan sona kolayca dinlenebilen yumuşak bir albüm yapmak istemiş. Eski şakılardan olşun bir albüm olmasına rağmen yeni bir albümmüş gibi hazırlamış. Albümün tamamına yayılan inişler, çıkışlar yepyeni besteler dinliyormuş hissini veriyor.(kaynak:Hürriyet)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz