Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

En Şık Tarkan Giyiniyor!

Bir 21/8/2008, 21:10
Birçok ünlü isme danışmanlık ve imajmaker’lık yapan manken Şenay Akay, en iyi giyinen ünlülerde Tarkan'ı gösterirken, en kötülere örnek olarak da Alişan'ın ismini verdi.

Haftasonu dergisine konuşan ünlü manken Şenay Akay, bakın neler söyledi.

Artık eskisi gibi çok fazla defile olmuyor. Bu durumu neye bağlıyorsun?
Ekonomik kriz her sektörü olduğu gibi bizim sektörü de etkiledi. Türkiye’de kriz var. İnşallah en kısa zamanda aşarız bu zor dönemleri. El ele verirsek olur. Biz güçlü bir milletiz.

Türkiye’den Avrupa’ya giden ve başarılı olan hiçbir modelimiz yok. Mesela sen hiç düşünmedin mi? Bizim kızlarımız mı başarısız yoksa yıllardır Avrupa Birliği’ne giremeyen Türkiye’nin modeli de mi Avrupa’ya giremiyor?
Bence bizim modellerimiz başarısız; çünkü istikrarsızlar. Ben hiç gitmeyi düşünmedim. O dönem birçok teklif gelmesine rağmen aptallık ettim, gitmedim. Şimdiki aklım olsaydı bir saniye durmazdım. Ha başarılı olur muydum, olmaz mıydım bilmiyorum ama şansımı denerdim.

Diğer meslektaşlarının istikrarsız olduğunu söylüyorsun, isim verebilir misin?
Örneğin Güzide Duran. Eğer Güzide kalıp sabretseydi çok iyi yerlere gelebilirdi. Azra Akın, Meltem Hakarar, Neşe Erberk ve Tuğçe Kazaz bence dünya standartlarında isimlerdi, keşke şanslarını deneselerdi.

Avrupa’ya açılmak için ajanslarınız mı öncülük ediyor, yoksa kendi çabalarınızla mı gitmeye çalışıyorsunuz?
Çok güzel bir konuya temas ettin bence. Aslında bu konuda ajanslarımızın öncülük yapması lazım, ama maalesef böyle ajanslarımız olmadı, modeller kendi çabalarıyla fotoğraflarını yabancı ajanslara gönderiyorlardı. Bence bu böyle olmamalı.

Fatih Ürek’in yeni imajını bütün Türkiye konuştu ve çok başarılı bir çalışma oldu. Yeni projeleriniz olacak mı?
Evet tabii ki görüştüğümüz birçok ünlü var ama şimdilik isim vermek doğru değil, zaten göreceksiniz.

Tarkan’ın yeni imajını nasıl buldun?
Tarkan, bana göre imaj konusunda Türkiye’deki en başarılı isim. Sadece son imajı değil, şu ana kadar yaptığı tüm imaj çalışmalarını çok başarılı buluyorum. Bir megastar olmasına rağmen, çok geniş bir hayran kitlesine sahip olmasına rağmen, kısacası Tarkan olmasına rağmen imajın ne kadar önemli olduğunun en büyük ispatı. Bence diğer sanatçılarımızın da onu örnek alması gerekiyor. Çünkü dünya standartlarında bir kalitede olmak için imaj çok önemli bir unsurdur. Fakat maalesef ülkemizde birçok sanatçımız kendilerini başkalarının ellerine teslim etmekten kaçınıyor.

Türkiye’de sence en iyi ve en kötü giyinen sanatçılar kimler?
En iyiler başta kesinlikle Tarkan, Kenan Doğulu, Yalın, Ebru Gündeş. Sahne kıyafetleri çok iyi. Nebahat Çehre, Ajda Pekkan her zaman çok şık. Demet Akalın ve Özcan Deniz de iyi. Kötü demeyelim ama tarzını beğenmediklerim Yıldız Tilbe, Hande Yener, Gökhan Özen ve Alişan.

Yaz sezonunda Bodrum ve Çeşme’de sosyete ve sanat dünyası bikini şov yapıyor, genelde hepsi de makyajlı ve aksesuarlı yakalanıyorlar. Sence bir kadının plajda makyajlı olması doğru mudur?
Sanatçıların göz önünde olduğu anlarda bakımlı ve iyi görünmek istemeleri doğal; fakat plajda makyajlı olmak hiç sağlıklı değil.

Önceki soruyu sosyete dünyası için yöneltsem. Kimler iyi kimler kötü giyiniyor?
En iyi giyinen isimler Özlem Önal, Elif Dürüst, Şirin Yalçın, Ali Karacan, Sezai Taşkent, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Mine Kalpakçıoğlu, Süleyman Orakçıoğlu ve Cem Boyner. Kötü olarak verebileceğim isimler Ceyla Gölcüklü ve Ayfer Toprak.H2(kaynak:superonline müzik)Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz