Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

'Temizlikçim bile star ama Tarkan değil!'

Bir 2/6/2008, 17:00
'Ya ben ya kedi' diyen emektar temizlikçinize ne derdiniz? "Temizlikçim işinin starıydı. Kediyi gönderdim" diyen ünlü iletişim uzmanı Yücel Atış, Tarkan'ın ise star olmadığını söylüyor.
Ne Tarkan ne de Sezen Aksu... İş yerinizin çaycısı, mahallenizin bakkalı, taksi şöförü ya da belki siz bir starsınız...

Dikkat çeken, varlıklarını, farklarını hissetiren, hayata renk katan ama bazen de geçimi zor, anlaşılamayan starlar... Sadece ekranlarda ya da magazin sayfalarında değil hayatın her alanında varlar. Peki ne yapmalı? Hayatımıza renk, işe verim katmalarını mı izlemeli yoksa kaprislerini çekmeyip hayatımızdan mı çıkarmalı... "Ne onlarla ne de onlarsız" noktasından yola çıkan ünlü iletişim uzmanı Yücel Atış da önce iş dünyasındaki yöneticilere yardımcı olması amacıyla ele aldığı daha sonra herkesin el kitabı olarak kullanabileceği "Starlarla Yaşamak" adlı kitabıyla raflardaki yerini aldı. Starları yönetmenin zor olduğunu anlatan Atış, starların iyi yönetildiği takdirde onlardan yüksek verim alınabileceğinin ve fark yaratılacağının önemini vurguluyor. Yücel Atış, starların değerinin anlaşılamamasını, o toplumdaki gelişme ve keşiflerin önündeki engel olarak görüyor. Türkiye'den neden bir dünya starı çıkmadığını anlatan Atış, bir de ilginç iddiada bulundu. Atış'a göre yıllardır 'Megastar' bildiğimiz Tarkan ise kesinlikle bir star değil...

BELKİ SİZ DE BİR STARSINIZ...
Atış, "Belki bir starla çalışıyorsunuz belki de siz bir starsınız ama farkında değilsiniz. Ya da eşiniz, sevgiliniz bir star. Onların starlara özgü özelliklerini ve huylarını keşfederseniz onları kolayca yönetebilirsiniz" diyor. Son dönemin en çok parlayan starının Acun Ilıcalı olduğunu söyleyen Yücel Atış, Ilıcalı'nın kolay ve etkin iletişim kurma özelliğini çok iyi kullanarak parladığını belirtiyor. Atış; politikada Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit'in star olduklarını bu dönemin politika starlarının ise Tayyip Erdoğan ve Mustafa Sarıgül olduğunu söylüyor. Tayyip Erdoğan'ın risk alma özelliğiyle star özelliğinin öne çıktığını anlatan Atış, "Starlar risk alır. İyi İngilizce bilmediği halde bildiği kadar İngilizce'yle George Bush'a 'How are you?' diye elini omuzuna atabilecek bir özgüven ve risk alma cesareti var" diyor. Mustafa Sarıgül'ün Leyla Gencer'in İtalya'daki cenaze törenine katılmak için Türkiye'den giden tek Türk politikacı olduğunu hatırlatan Atış, Sarıgül'ün sorumluluk alma bilincini taşıma özelliğiyle starlığını ortaya koyduğunu söylüyor. Starların en önemli özelliğinin tek yönlü olmamak olduğunu belirten Atış'a göre Hülya Avşar tartışmasız bir star.(kaynak:Takvim)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz