Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Tokat'ın Tarkan'ından ''Dolmayı Yut Çeneni Tut''

Bir 18/9/2008, 20:48
'TOKAT'ın Tarkanı' olarak tanınan yerel sanatçı Hasan Öğmen, iftar yemeğinde evde yaptırdığı dolmayı halka dağıtarak kendi besteledeği `Dolmayı yut, çeneni tut' şarkısını seslendirdi.

`Yücelen Alışveriş Merkezi' bahçesinde her gün yaklaşık 1500 kişiye verilen iftar yemeği verilirken `Tokat'ın Tarkanı' olarak tanınan, Hasan Öğmen bunu şarkısının tanıtımı için kullandı. Bir kamu kuruluşunda çalışan, yerel sanatçı evli ve 2 çocuk babası, 57 yaşındaki Öğmen, iftar sofrasında şarkısını tanıttı.

Yazdığı yaklaşık 160'ın üzerindeki şiirinden 33'üne beste yapan Öğmen, çalışmalarından biri olan `Dolmayı yut, çeneni tut' şarkısını iftar yemeğinde seslendirdi. Hasan Öğmen, evde eşine yaptırdığı bir kazan dolmayı iftar çadırında orucunu açanlara şarkısı eşliğinde ikram etti. Bir yandan şarkıyı play-back olarak seslendiren Öğmen, bir yandan da halka kendi eliyle dolma yedirdi. Meşhur Tokat yaprağından sarılan dolma, büyük ilgi gördü. Gençlerden bazıları ise parçayı dinledikten sonra koluna imza attırdı. Şarkısının beğeni topladığını belirten Öğmen, şöyle dedi:

"Boş konuşan insanlara halk arasında `Dolmayı yut, çeneni tut' denilir. Buradan yola çıktım ve bu şarkıyı yaptım. Dinleyenler beğeniyor, bu da beni mutlu ediyor. Biz bunu amatörce başardık. İmkan olmadığı için profesyonelce çalışmadık. Parçamı dinleyenlerin hoşuna gidiyor, gülüyor. Amacımız insanları ağlatmak değil, güldürmek, sevindirmek. Başka bir amacımız yok."(DHA)


Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz