AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yapClick Here and Join Now

Paylaş | 

Megastar TARKAN`dan Mega Konserler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
BennyBenassi
HeadPromoter
HeadPromoter

Erkek
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
<strong>Şu an ki Ruh Hali</strong> :
<strong>Tarkan\'da En Çok Beğendiği:</str : Sahne Performansı
<strong>Tarkan\'a Mesajı</strong> : Sensiz Hayat,Sözsüz Müzik Gibidir!
<strong>En Beğendiği Tarkan Şarkısı</stro : Salına Salına Sinsice

MesajKonu: Megastar TARKAN`dan Mega Konserler   23/9/2008, 12:38

Redwhite-Events Şirketi`nin sahibi Gürcan Aksoy`un organizesi ile Tarkan Metamorfoz Tour 2008 adı altında Avrupa turnesine çıkacak olan Tarkan, 4 Ekim tarihinde Hamburg`da fırtınalar estirecek. 7 bin kişilik Alsterdorfer Sporthalle`de yapılacak konserin ön satışlarında talep patlaması yaşanıyor.

Nebahat Uzun
HAMBURG- Yaptığı her turnesi olay olan, 7`den 70`e her yaştan hayran kitlesine sahip ünlü sanatçı Tarkan 4 Ekim tarihinde Hamburg`da fırtınalar estirecek. Redwhite-Events Şirketi`nin sahibi Gürcan Aksoy`un organizesi ile Tarkan Metamorfoz Tour 2008 adı altında Avrupa turnesine çıkacak olan Tarkan, Hamburg`un yanı sıra Münih, Düsseldorf, Berlin, Mannheim, Viyana, Basel, Paris, Amsterdam ve Brüksel`de yeni albümünün yanı sıra hit olmuş parçalarıyla da hayranlarına seslenecek. 7 bin kişilik kapasitesiyle Alsterdorfer Sporthalle`de yapılacak olan konserin ön satışlarında şimdiden talep patlaması yaşanıyor. Avrupa`nın Konserci Gürcanı Gürcan Aksoy`la sanatçıların Avrupa turneleri ve müzik piyasası ve Tarkan üzerine bir söyleşi yaptık.

N.U.- Sayın Aksoy, kendinizi ve yaptığınız faaliyetleri okurlarımıza anlatır mısınız?
G.A.- Müzik piyasasına 1996 yılında Tarkan ve Sezen Aksu konserleriyle adım attım. Biliyorsunuz ikisine de hala çok büyük bir rağbet var. Konser ve turne organizelerim Sibel Can, Ebru Gündeş, Serdar Ortaç gibi birçok ünlü isimlerle devam etti. Sadece Almanya değil, tüm Avrupa`da konserler organize ediyorum.

N.U.- Turneler ve konserler şimdi mi daha fazla ilgi görüyor, yoksa eski piyasa mı daha iyiydi? Neler değişti geçen süreç içinde?
G.A.- Sanatçılar 80`li yıllarda Gurbet Kervanı adı altında ortak turneler düzenlerlerdi. Daha sonra bunların yerini tek konserler ve playback disko konserleri aldı. İnternet de çıkınca konserlere rağbet oldukça azaldı. Fakat kaliteli sanatçıların konserleri hala ful çekiyor ve büyük talep oluyor.

N.U.- Konser organize edip rağbet görmemek ihtimali büyük riziko değil mi? Sanatçılarınızı hangi kriterlere göre seçiyorsunuz?
G.A.- Yıllarca bu piyasanın içinde olunca halkın ne istediğini, kimi istediğini zaten görüyorsun. Eğlence sektörüyle iç içe olduğum, büyük televizyon kanallarına reklam da sattığım için işimi de profesyonel yapıyorum. Bu işi profesyonel yapmayanlar gördüğünüz gibi piyasadan kısa sürede siliniyor. Her sanatçının belirli kitlesi var. Tarkan`ın ise kitle potansiyeli çok yüksek. Tarkan`ın konserlerine genç, yaşlı, Türk, yabancı herkes gidiyor. Tek konserler daha pahaya maloluyor ve bu da ister istemez dinleyicilere yansıyor. Bu yüzden konserleri turne kapsamında organize ediyorum ve fiyatları da herkesin bütçesinin kaldırabileceği düzeyde tutuyorum.

N.U.- 4 Ekim tarihinde Color Line Arena Salonu`nda düzenlediğiniz Tarkan konserinin fiyatları nasıl? Ön satışlarınız başladı, Satışlardan memnun musunuz?
G.A.- Bu yıl Tarkan konseri bayrama denk geldiği için, bayram hediyesi olsun diye fiyatları cüzi tuttuk. Konserde ayakta 29,90, oturarak 39,90 Euro`ya Tarkan`ı dinleyebileceksiniz. Koltuk numarası yok. Kim elini çabuk tutarsa ön sıralarda oturabilecek. Biletlerin kısa zamanda tükeneceğini tahmin ediyorum. Sadece Türk satış noktaları değil, Alman bilet satış noktalarında da Tarkan konserine büyük rağbet var. Bu, diğer şehirlerdeki konserler içinde durum farklı değil.

N.U.- Hamburg`daki konsere Tarkan kaç kişilik ekiple geliyor?
G.A.- Tarkan Türkiye`den 30 kişilik ekiple geliyor. Ayrıca her şehirdeki konser için de 30 kişilik bir ekip Avrupa`dan görevli olacak. Konser günlerinde de bu 60 kişiye, koruma, bilet satanlar, görevlilerden oluşan 80 kişilik bir ekip daha eşlik edecek. Prensibimiz kaliteli ve güvenlikli hizmet vermek. İnsanların güvenliği ve memnuniyeti bizim için çok önemli.

N.U.- Tarkan konseri biletleri nerelerden alınabilir? Konserden sonra bir etkinlik var mı?
G.A.- Afişlerin üzerinde yazan bilet satış noktalarından biletler alınabilir. Ayrıca eventim.de sitesinden de bilet almanız mümkün. Konser dakik olarak saat 21.00`de başlayacak. Konserin ardından da Reeperbahn`da bulunan DOCKS`da Aftershow Party var. Konser coşkusuna orada devam edeceğiz.

N.U.- Ufukta yeni planlarınız var mı?
G.A.- Kış dönemi turne dönemi. Kışın büyük sürprizlerim var. Türkiye`nin ünlü sanatçılarını ayağınıza getireceğiz. Bizi takip edin, organizelerimizi kaçırmayın. Tarkan konserinde görüşmek dileğiyle diyorum.(postgazetesi.com)

Kullanıcı profilini gör

Megastar TARKAN`dan Mega Konserler
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası