Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Tarkan 2-5 Ekim'deki Hasankeyf Festivaline Katılamıyor!

Bir 28/9/2008, 21:11

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, 2-5 Ekim tarihlerinde yapılacak ''5. Batman-Hasankeyf Kültür-Sanat Festivali''nin bütünüyle Hasankeyf'e ve Hasankeyf temasına adadıklarını söyledi.

Kalkan, makamında düzenlediği basın toplantısında bu yıl beşincisini düzenleyecekleri festivalin hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, Hasankeyf'in kurtarılması için büyük mücadele verdiklerini kaydetti. Festival ile bütün ilgiyi Hasankeyf'e çekmek, bu doğrultuda duyarlılık oluşturmak için Hasankeyf'i gölgede bırakacak bütün unsurlardan kaçındıklarını ifade Kalkan, şöyle konuştu:

''Hasankeyf'e duyarlı bütün aydın, sanatçı ve yazarlarla temasa geçtik. Basına da yanıysan Tarkan ve Sezen Aksu konusuna gelince, her iki sanatçımızda Hasankeyf'e çok duyarlı. Onların bu duyarlılıklarından faydalanmak istemiştik. Ama ne yazık ki bayram ile ilgili önceden planlanmış yoğun programlarından dolayı katılamıyorlar ve bundan büyük üzüntü duyduklarını açıkladılar. İleri tarihlerde mutlaka böyle bir amaca hizmet edecek programlara da katılabileceklerini bizlere açıkladılar. 100 civarında Hasankeyf'i çok yakından takip eden, duyarlı olan aydın, yazar ve sanatçı da Batman'a gelerek Hasankeyf'in kurtarılmasına adanmış festivalimize destek verecekler.''

Sanatçı ve aydınların ücret almadan festivale katılacaklarını belirten Kalkan, ''Bu yılki festivali bütünüyle Hasankeyf'e ve Hasankeyf temasına adadık'' dedi. Kalkan, arife günü, Ramazan Bayramı ve festivalde halkın ücretsiz olarak şehir içi ulaşımında kullanılmak üzere yeni alınan otobüslerle taşınacağını bildirdi.(AA)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz