Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Tarkan'ı getirerek Bolu halkına karşı bir suç bastırma hareketimi planlanıyor?

Bir 30/9/2008, 20:24
Büyüksu Deresi’ni sürekli kirleten Beypiliç, etrafına yaydığı pis kokularla da çevreye çok büyük rahatsızlık vermeye devam ediyor. Bütün bu pislikler nedeniyle artan tepkilere karşı ise Beypiliç yönetimi tam bir vurdumduymazlık örneği sergiliyor, hiç umursamıyor.

Beypiliç’in etrafında bulunan köyler, Filiz Makarna Fabrikası, Filiz Restoran, ve Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerin hepsi Beypiliç’in yaydığı pis kokudan son derece rahatsız olduklarını dile getirerek, üç ay önce yaptığımız haberde;

“Yarattıkları çevre kirliliğinin kendileri de farkında olmalarına rağmen, Beypiliç yetkilileri bu konuda kılını bile kıpırdatmıyorlar.

Büyüksu Deresi’nin Karacaağaç Köyü Mevkii’nde bulunan Beypiliç Entegre Tesisleri, dereyi kirletmekle kalmıyor, etrafındaki çok geniş bir bölgeye de adeta nefes aldırmıyor. Beypiliç tesislerinin bulunduğu bölgeden kilometrelerce uzakta olan köylerin bile pis kokusunu teneffüs etmek zorunda kaldıklarını dile getiren çevre halkı, “Köylerimizde biz dam kokusunu bilirdik. Ama bu Beypiliç’ten çıkan koku resmen midemizi bulandırıyor. Bu denli çevreye rahatsızlık veren koskoca bir firma, Tarkan’ı getireceğine önce çevreyi kirletmesine çare bulsunlar” diye yakındılar.

Organize Sanayi Bölgesi’deki firmalar ile Filiz Makarna ve Filiz Restoran sakinleri de Beypiliç’in yaydığı kokudan son derece rahatsız olduklarını dile getirerek, “Hepimiz işletmecilik yapıyoruz. Yan komşumuza rahatsızlık veriyorsak bunun derhal telafisi yoluna gideriz. Ama Beypiliçler maazallah, değil yan komşuları verdikleri rahatsızlık kilometrelerce uzağa gidiyor. Böyle işletmecilik olmaz, bunlar artık resmen ayıp ediyorlar” diyerek Beypiliç’ten şikayetlerini dile getirdiler.

Çevreye verdikleri kirlilikten ötürü Bolu Halkı’ndan özür dilemek ve yarattıkları çevre kirliliğine baca filtresi takmadıkları, atıklar için arıtma tesisi kurmadıkları gibi, adeta bu pis kokuları örtbas etmek istercesine diğer tavuk firmaları ile bir olup Tarkan’ı getirmelerinin Bolu halkına karşı bir suç bastırma hareketi olduğunu belirten vatandaşlar, “Tarkan’la bu pis kokuları ne kadar örtebilecekler anlamıyoruz. Tarkan’a verecekleri parayı çevreyi kirletmemeye harcasalardı daha iyi olurdu” diye tepkilerini ifade etmişlerdi. (bolununsesi)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz