Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Ayşe Özyılmazel'in Tarkan Yazısı!

Bir 8/11/2008, 15:01

[10 Nisan 2006]
Aman aman aman Tarkan!

Çıkmaz dediniz, 'Tarkan'ın İngilizce albümü iki seksen yattı' dediniz; çıktı işte! Tarkan bu mudur? Budur! Akmerkez Uzelli'nin ortasında tüylerim diken diken kalakaldım valla. Hani şu müzik marketlerde yeni albümleri kulaklığınıza takıp dinleyebiliyorsunuz ya... (Neydi o aletin adı yahu?) 'Bakayım şu Tarkan ne etmiş?' dedim. Aaa! Biri beni dürtsün, Tarkan Amerika'nın hip hop veR&B dünyasının en baba elemanlarından, adamım Wyclef Jean'la düet yapmış. Yahu elin dünya starları bile Wyclef'le iki şarkı tıngırdatabilmek için birbirini yer. Ay inanmıyorum, hemen mevzu bahis şarkıya zıplıyorum. Üçüncü sırada. Üç olsun güç olmasın inşallah! Adı 'Why Don't We' göbek adı; 'Aman Aman'. Şarkı süper! Ah senin o 'Aman aman aman amaaaaan' diyen dillerini yesinler. Hele Wyclef'in rap bölümünde "Tabii tabii tabii yavrum" çekmesine tümden yağlarım eridi.

BENİ BENDEN ALDI

Ay albümü hemen alıyorum ve eve koşuyorum. Bakalım fotoğraflar nasıl, kimler çalışmış falan... Offf! Tarkan'ın Tamer Yılmaz imzalı fotoğrafları yürek çarpıntısı kıvamında. O yan yan bakışları, Yıldırım Özdemir'in yaptığı dağınık saçları beni benden aldı yani. Cidden küçük bir Tarkan çıldırması geçirdiğimi söyleyebiliriz.

YAPMIŞ MI? YAPMIŞ!

Sakinleşip, albüme gelirsek; on beş şarkı var. Neredeyse hepsinde yabancı müzisyenlerin yanında Tarkan'ın da imzası var. Misket havasıvari girişini pek eğlenceli bulduğum 'Bounce' malum, hani şu klibi olan. Sezen Aksu'nun Şıkıdım'ı olmuş 'Shıkıdım', gayet de güzel olmuş, öyle İngilizce İngilizce. "Oh baby shıkıdım shıkıdım, oynama shıkıdım shıkıdım" 'SHHH'ı haberlerden, magazin programlarından falan biliyoruz. O da bomba. Esas bomba hiç tartışmasız 'Aman Aman' tabii, bütün gece sar başa yeniden dinledim. Bu arada açılış şarkısı 'Just Like That' peşinden 'In Your Eyes', sonracığıma 'I'm Gonna Make You Feel Good' ve 'Mass Confusion' da sıkı şarkılar. Etti sekiz şarkı. Slow cinsinden de son şarkı 'If Only You Knew' gayet tadında. Şarkılarda biraz George Michael esintisi var mı? Var. Ama o da George canım, demek ki Tarkan kendini onun müziğine yakın görüyor. No problem yani. Uzun lafın kısası; Tarkan yapmış mı? Yapmıııış. Helal olsun mu? Olsuuun. Tarkan'a dil uzatanın torununun torunu bile yurtdışına açılamasın inşallah! Aman aman aman amaaaaaaaannn...(sabah)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz