Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Gelen turist bira içip kebap yiyor Tarkan ile eğleniyor!

Bir 3/12/2008, 14:18

1998 yılından beri ’Türkiye Profili, Türkiye Kadın Profili ve Türkiye Erkek Profili’ çalışmalarını yapan Efes Pilsen bu tek Türkiye’ye gelen turistlerin profilini çıkardı. Araştırmaya göre turistlerin önemli bölümü tatilini 4 veya 5 yıldızlı otelde geçiriyor, en çok bira içiyor ve Tarkan’ı dinleyerek eğleniyor.

TÜRKİYE’yi deniz, güneş ve doğal güzelliği için seçen turistlerin önemli bölümü tatilini 4 veya 5 yıldızlı otelde geçirmeyi tercih ederken, Tarkan’ı dinleyerek eğleniyor. Anadolu Grubu bünyesindeki bira üreticisi Efes Pilsen’in yaptığı ’Turist Profili’ araştırması, Türkiye’ye gelen turistlerin profilini, Türkiye’yi tercih etme nedenlerini, kendi ülkelerinde ve Türkiye’deki bira tüketim alışkanlıklarını ortaya koyuyor.

Türkiye’ye gelen turistler tatillerini yüzde 75.3’ü 4 veya 5 yıldızlı otellerde geçirmeyi tercih ediyor. Türkiye’deki tatillerinde 4 veya 5 yıldızı seçenlerin oranı ise yüzde 69.1. Türkiye’de konaklama yeri tercihinde yüzde 19.3’le Alanya ilk sırada geliyor. Turistlerin yüzde 64’ü en çok bira tüketirken, yüzde 46.6’sı kebabı çok severek yediğini belirtiyor. Türkiye’de tatilini geçiren turistlerin yüzde 11.8’i ise Tarkan’ı dinliyor.(hürriyet)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz