Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Tarkan 2008 Yılı Medyasında 10 Bin 35 Haberle Üçüncü!

Bir 30/12/2008, 18:18


2008 YILI MAGAZİN GÜNDEMİ

Yılın medya raporuna göre, 2008 yılında ünlüler dünyasının en popüler ismi Sezen Aksu oldu. Geçtiğimiz sene "en medyatik ünlüler" toplist'inde birinci sırada yer alan İbrahim Tatlıses'i açık arayla geride bırakan ünlü sanatçı, genelde özel yaşamlarıyla gündemde kalmayı başaran pek çok ünlünün aksine, konserleri ve sanatıyla medyanın ilgi alanındaydı.
Yıllardır popülaritesini korumaya devam eden Hülya Avşar, magazin basınının vazgeçemediği isimler arasında üst sıralardaki yerini aldı. Haber sayısı önceki yıla göre yüzde 40 oranında düşmesine rağmen, ünlü sanatçı, hakkında en çok haber yapılan ikinci isim oldu. Gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde toplam 10 bin 506 habere konu olan Avşar, özel hayatı nedeniyle de medyanın yakın takibindeydi.
MTM'nin araştırma raporuna göre, 2007 yılında medyanın "Top 10" listesine giremeyen Tarkan ve Gülben Ergen, 2008 yılında yeniden en popüler isimler arasında yerlerini aldılar. Bilge Öztürk'le uzun yıllardır devam eden ilişkisinin bitmesi ve yeni albümünün de etkisiyle medyanın yakın markajına giren Tarkan, 10 bin 35 haberle, listenin üçüncü sırasında yerini aldı.
2007 yılında ilk defa anneliği tadan ve bu nedenle yıl boyunca show dünyasından uzak kalan Gülben Ergen, bu yıl yeniden sahnelerdeydi. Medyanın gözde isimleri arasında yeniden yerini alan Ergen, 8 bin 121 haberle, en medyatikler listesine sekizinci sıradan giriş yaptı.
Aynı araştırma raporuna göre, geçtiğimiz yıl medyanın "Top 10" listesinde zirvede yer alan İbrahim Tatlıses, bu yıl haber sayısında yüzde 45 oranında düşüş yaşayarak, listede dördüncü sıraya geriledi. İbo Show programı ve özel yaşamıyla ilgili çeşitli iddialarla gündeme gelen Tatlıses, gazete, dergi, TV kanalı ve haber siteleri toplamında 9 bin 804 habere konu edildi.
Türkiye'nin güldüren yüzleri arasında ilk sırada yer alan ünlü komedyen Cem Yılmaz, A.R.O.G adlı sinema filmi başta olmak üzere çeşitli konularla medyanın yakın takibindeydi. En çok konuşulan isimler arasında beşinci sıraya yükselen Yılmaz'ın, 9 bin 382 haberde bahsi geçti.
Ekranın güldüren yüzlerinden Beyaz, 6 bin 216 haberle medyanın "Top 10" listesine 10. sıradan girmeyi başarırken; Okan Bayülgen, Şahan Gökbakar, Ata Demirer gibi isimler ise medyanın "Top 10" listesine giremediler.(haberflash.com)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz