Paylaş
Aşağa gitmek
HeadPromoter
HeadPromoter
Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 1214
Yaş : 31
Şu An Yaşadığı Yer : Turkey
Üyelik Tarihi : 17/03/08
Kullanıcı profilini görhttp://hammarturg.com

Hadise reytingte Tarkan'ı geçti

Bir 3/1/2009, 13:28


Televizyon kanalları arasında her yılbaşında olduğu gibi bu yıl da kıyasıya bir rekabet yaşandı. Kanallar, yılbaşı gecesi izlenme oranlarını yüksek tutmak için ciddi hazırlıklar içine girdi. Acun Ilıca'nın Kenan Doğulu'yu konuk ettiği 'Var Mısın Yok Musun'u AB kategorisinde de, total kategoride de ilk sırada yer aldı.

Reyting merakı!
Yılbaşı gecesi izlenme oranı (Reyting) ve izlenme payı (Share) en çok merak edilen kişi ise Hadise'ydi. Bu merakın birinci nedeni Hadise'nin Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edeceği şarkıyı ilk kez seslendirecek olmasıydı. İkinci nedeni ise geçtiğimiz yıl TRT'den beş şarkı için 750 bin YTL alan Tarkan'ın izlenme oranını ve izlenme payını geçip geçmeyeceğiydi.

TRT karlı çıktı
TRT'den yılbaşı gecesi sahneye çıkmak için hiçbir ücret talep etmeyen Hadise, Tarkan'ı izlenme oranlarında hem AB hem de total kategoride geride bıraktı. AB kategorisinde Hadise, Tarkan'dan reytinglerde yüzde üç, Share'de ise yüzde 7.8 daha çok izlendi. Yani TRT, ekrana Hadise'yi çıkarmakla hem reytingi kaptı, hem de başka birine yüksek ücret ödemekten kurtuldu.(günaydın)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz